Blogi

Milleks on vajalik disainer?

Alguseks tahaksime kurta olukorra üle, mis on praeguseks tekkinud disainikunsti vallas. Ilmunud on suur hulk niinimetatud “pseudo-disainereid” , mille tagajärjel  käib disaini vallas azhiotaazh, mida kütavad üles suured hulgad klantspiltidega ajakirju ja selleteemalisi telesaateid.
Mõned on mõistnud, et see on tulus äri, ning saanud hakkama oma kodus ilusa remondiga, leiavad, et neil on sellel alal annet, ja alustavad tööd selles sfääris. Kuid oodake! Kas tõesti võib ema, kes tõmbab oskuslikult välja oma lapse piimahamba, nimetada end professionaalseks stomatoloogiks? Kas usaldaksite end sellise  “spetsialisti “ kätte? Mina isiklikult sellega küll ei riskiks. Siin on samasugune olukord. Ei tasu usaldada inimest, kes on üks kord proovinud oma oskusi disaini vallas.

Teisest küljest aga ei tasu kohe kõrvale jätta ka noori disainereid.  See ei ole see valdkond, kus tuleb otsida staazhikaid inimest. Noortel algajatel disaineritel võib olla väga ebatavalisi ja julgeid ideid, mis meeldiksid just Teile. Ja pole vähetähtis ka see, et noor spetsialist ei loo kunagi projekti, mis sarnaneks eelmise tema poolt looduga, isegi kui see oli ka äärmiselt edukas – talle pole see lihtsalt huvitav.  Kuid loomulikult otsustate Teie disaineri valikul.

Kui olete teinud oma valiku disaineri suhtes, siis püüame anda Teile ettekujutuse tema tööst, sellest, mida ja kuidas ta peab tegema.
Seda näitame oma eeskujul, kuna kõik töötavad erinevalt ja töökäik võib kõigil olla erinev.

Esimene tutvus.
Teadmine, millise mulje peab jätma Teie korter või ruum, aitab väga spetsialisti tema töös. Peate vähemalt ligikaudu tegema oma valiku värvid ja stiilide osas, mida sooviksite kasutada. Disaineritele võib näidata mitmesuguseid Teile meeldivaid pilte, sisustuselemente, jooniseid jmt. Ärge häbenege rääkida oma soovidest kõige osas – kuna disainer kujundab ruumi Teie jaoks ja kõik peab maksimaalselt vastama teie eluviisile ja huvidele.

Peale seda, kui olete disaineriga arutanud läbi kõik uue sisustuse elemendid, lahkub disainer läbimõtlemiseks, võttes kaasa kõik plaanid ja mõõdud. Õnneks, kuna meie disainerid võtavad väga tähelepanelikult kuulda oma klientide soove, siis ei tule neil teha kolm või enam projekti, vaid nad teevad ainult ühe ning sellest piisab.
Nii sünnib Teie tulevase korteri või elumaja projekt. Seda projekti arutatakse ja parandatakse koos. Kui ta on valmis, siis visualiseerivad disainerid selle.

Tutvus ehitajatega.
Kui Teil tekib raskusi ehitajate leidmisel, siis aitame Teid ka selles ja leiame nad ise. Nagu kogemused näitavad, on ehitajatega mõnikord väga raske töötada. Sageli teevad nad kõike nii nagu neile on mugavam, mitte nii, nagu on märgitud plaanil. Seetõttu kontrollime nende «isetegevust» ja palume koheselt parandada need vead, kui need on juba tehtud. Tuleb märkida, et pisivigu, mida mõnikord teeme meie, parandavad ehitajad samamoodi, seetõttu on meil ilma teineteisete võimatu töötada.

Salongidkauplused.
Samuti tuleb rääkida ka projekti finantsküljest,  millise rahasumma planeerite kasutada oma remondiks.
Lähtudes saadud informatsioonist lähevad disainerid valima mööblit, parketti, tapeeti ja muud.  Töötatud ajavahemiku jooksul on meil kujunenud välja oma eelistused salongide valikul, seetõttu ei pea te kauba kvaliteedi pärast muret tundma.
Mööbli ja lisavarustuse valikul mängib samuti olulist rolli disaineri “kvaliteet”. On tähtis, et ta otsiks just nimelt seda, mida vajate Teie ja mis meeldib Teile, mitte seda, mis meeldib temale endale.
Meile meeldib töötada professionaalidega, osta kvaliteetset mööblit ja saada kvaliteetset teenindust. Seetõttu mõnedesse salongidesse, kus kõike seda ei pakuta,  me lihtsalt ei sisenegi.

Kui on lõpule jõud Teil samuti valikut teha), paigaldatud mööbel ja dekoorielemendid ning kõik on koristatud – võib lugeda, et remont on lõpetatud. Kui klient lubab, siis pildistame uut interjööri ja lisame selle oma portfoliosse.

Kui portfolio on üsna kahe otsaga asi.  Sama nagu näitaks oma uuele tüdrukule eelmiste tüdruksõprade pilte – milleks?  Samuti on ka remondiga – võib jääda vale mulje. Vaatama peab seda, mida hakkame tegema Teie jaoks, mitte seda, mis tehtud teistele!

Edukat remonti!